1. Назва Проекту

Відкритий студентський простір «Paragraph»

2. Опис Проекту та його заходів

2.1. Актуальність:

Івано-Франківськ — це місто, в якому навчається близько 38 000 студентів (зокрема бл. 15 500 – в ПНУ), яким безумовно потрібен, окрім кафе, пабів та ресторанів, створений спеціально для їхніх потреб коворкінг-простір, де молоді люди зможуть безкоштовно посидіти з друзями, повчитись чи попрацювати за ноутом, обговорити власні ідеї та проекти. Сучасні коворкінги почали з’являтись ще з 2005 р., натомість в Україні вони лише набувають популярності, а студентські коворкінг-простори стали їх адаптацією спеціально для молоді та студентів. Схожі проекти успішно реалізовано в Києві (Студентський простір “Belka” в КПІ та “Читалка” у КНУ) та в Одесі (“Prodlёnka” в ОНУ).

Для перевірки актуальності ідеї ми провели опитування в спільноті `ПНУ life` та отримали 90%-у підтримку студентів щодо необхідності створити такий простір. Наша ідея полягає в тому, щоб облаштувати відкритий студентський коворкінг-простір “Paragraph” на базі одного з читальних залів Наукової бібліотеки ПНУ.

2.2. Що таке коворкінг:

Якщо перекладати дослівно з англійської, то `co-working` означатиме “спільна робота”, “спільно працювати”. Утім сьогодні це слово набуло ширшого значення і найчастіше означає комфортний робочий простір (зазвичай приміщення) з хорошими меблями, Wi-Fi, освітленням та опаленням, а також з усім необхідним обладнанням для спільної творчої роботи та відпочинку. Такі коворкінги (або workspace’и) прийшли як альтернатива класичним офісам, які зазвичай досить дорого орендувати, а атмосфера та умови для роботи в них щонайменше не надихають.

2.3. То в чому ж особливість студентського коворкінг-простору Paragraph?

  • Перш за все, він буде БЕЗКОШТОВНИМ. Більше не потрібно ходити в заклади харчування та робити замовлення, аби просто десь посидіти з друзями. Наш колишній читальний зал перетвориться на сучасний студентський коворкінг-простір, відкритий для всіх без винятку (але створений спеціально для студентів та молоді).
  • У ньому буде все те ж, що і у звичних коворкінгах: тепло, приємна атмосфера, хороше освітлення, зручні меблі, безкоштовний Wi-Fi та десятки розеток. А ще мультимедійний лекторій, фліпчарти, крісла-мішки… список продовжуйте самі