Paragraph. Простір для студентів.
Івано-Франківськ — це місто, в якому навчається більше 38 000 студентів (зокрема близько 15 000 – в ПНУ), яким безумовно потрібен, окрім кафе, пабів та ресторанів, створений спеціально для їхніх потреб коворкінг-простір, де молоді люди зможуть безкоштовно посидіти з друзями, повчитись чи попрацювати за ноутом, обговорити власні ідеї та проекти.

Сучасні коворкінги почали з’являтись ще з 2005 р., натомість в Україні вони лише набувають популярності, а студентські коворкінг-простори стали їх адаптацією спеціально для молоді та студентів. Схожі проекти успішно реалізовано в інших українських ЗВО: студентський простір “Belka” (КПІ), “Лунотека” (КНУ), “Білий Простір” (НаУКМА), коворкінг і арт-простір “Вежа” (КПІ), “KMArt Yard / KMArt Space” (НаУКМА), “NAU Hub” (НАУ), “Острів” (КНУБА)
Для перевірки актуальності ідеї ми провели опитування в спільноті “ПНУ life” та отримали 90%-у підтримку студентів щодо необхідності створити такий простір.

2.2. Що таке коворкінг:

Якщо перекладати дослівно з англійської, то `co-working` означатиме “спільна робота”, “спільно працювати”. Утім сьогодні це слово набуло ширшого значення і найчастіше означає комфортний робочий простір (зазвичай приміщення) з хорошими меблями, Wi-Fi, освітленням та опаленням, а також з усім необхідним обладнанням для спільної творчої роботи та відпочинку. Такі коворкінги (або workspace’и) прийшли як альтернатива класичним офісам, які зазвичай досить дорого орендувати, а атмосфера та умови для роботи в них щонайменше не надихають.

2.3. То в чому ж особливість студентського коворкінг-простору Paragraph?

  • Перш за все, він буде БЕЗКОШТОВНИМ. Більше не потрібно ходити в заклади харчування та робити замовлення, аби просто десь посидіти з друзями. Наш колишній читальний зал перетвориться на сучасний студентський коворкінг-простір, відкритий для всіх без винятку (але створений спеціально для студентів та молоді).
  • У ньому буде все те ж, що і у звичних коворкінгах: тепло, приємна атмосфера, хороше освітлення, зручні меблі, безкоштовний Wi-Fi та десятки розеток. А ще мультимедійний лекторій, фліпчарти, крісла-мішки… список продовжуйте самі
  • Paragraph стане місцем зустрічі, роботи і відпочинку, проведення лекцій, презентацій, тренінгів і майстер-класів, змагань та перегляду фільмів.

2.4. Призначення:

  • Робота представників різних наукових та освітніх спільнот (ІТ, дизайн і т.д.).
  • Проведення відкритих лекцій, семінарів та майстер-класів (а також платних – для монетизації та підтримки діяльності).
  • Робота над спільними проектами (науковими, освітніми, соціальними) та пошук однодумців.
  • Кожен охочий може прийти та повчитись, попрацювати з ноутбуком, почитати книгу чи просто відпочити.

Де ж той Paragraph? Як туди потрапити?

Як знайти студентський простір Paragraph?